Во сабота Меморијален марш во спомен на жртвите во несреќата кај Ласкарци

Во сабота, 13 февруари се навршуваат две години од трагичната автобуска несреќа близу Ласкарци, која го зави Гостивар во црно.

Read more

Горан од Гостивар, преживеан патник во кобниот автобус: „Да не заборавиме и да извлечеме поука“

Горан Наумовски од Гостивар е еден од патниците кои ја преживејаа трагичната несреќа со автобусот на Дурмо Турс. Присеќавајќи се

Read more

Сведоштво на гостиварец, преживеан патник во несреќата кај Ласкарци

Триесет и едногодишниот Јетон Исмаили од Гостивар, е еден од преживеаните патници во страотната автобуска несреќа од 13 февруари, лани.

Read more